Nabór twórców na rezydencje w szkołach

W Centrum Edukacji Obywatelskiej startuje nowy program, w którym stawia się świat sztuki na głowie. Tym razem miejscem rezydencji artystycznych jest szkoła, a tworzywem do inspiracji – lokalność małych polskich miast.

Jeśli czujecie, że taka przewrotna formuła jest Wam bliska, wyślijcie swoją aplikację na rezydencje artystyczne  w szkołach.

Czekamy na twórców, którzy chcą spędzić czas w jednej z czterech gościnnych szkół i miejscowości, poprowadzić zajęcia dla uczniów i przygotować własny projekt artystyczny inspirowany miejscem rezydencji.

W ramach programu każdy twórca odbędzie trzy wizyty (ok. dwu-trzydniowe) w szkole. Wynagrodzenie za rezydencję wynosi 3900 zł. brutto z pełnymi kosztami (co obejmuje przeprowadzenie 16h warsztatów z uczniami, przygotowanie własnej pracy inspirowanej miejscem rezydencji, udział w lokalnej prezentacji oraz w Art Campie w Warszawie). Osobno zwracamy koszty podróży.

Więcej informacji: http://www.ceo.org.pl/pl/kulthurra/news/nabor-tworcow-na-rezydencje-w-szkolach