Konkursu na projekt koncepcyjny organizowany przez markę KOŁO.

Stare Koryto Warty z projektem nowej toalety publicznej!

Trwa 19. edycja prestiżowego konkursu na projekt koncepcyjny budynku z funkcją toalety miejskiej, organizowanego przez markę KOŁO. Partnerem konkursu jest Miasto Poznań. Miasto jest zainteresowane budową toalety wg zwycięskiego projektu konkursowego, któremu w czerwcu 2017 r. zostanie przyznana nagroda główna.

Tegoroczna lokalizacja konkursowa znajduje się w północnej części Starego Koryta Warty obok boiska sportowego przy ul. Estkowskiego w Poznaniu. Uczestnicy mają za zadanie zaprojektować budynek toalety z funkcjami dodatkowymi wraz z bezpośrednim otoczeniem.  Budynek ma być niezwiązany trwale z gruntem a funkcje dodatkowe mają za zadnie zachęcić mieszkańców do aktywnego korzystania  z boiska.

Termin nadsyłania projektów upływa 08.05.2017 r., a wyniki zostaną ogłoszone 22.06.2017 r. Konkurs ma charakter otwarty. Udział w nim mogą brać pełnoletnie osoby fizyczne. Uczestnicy konkursu będą ubiegać się o nagrody o łącznej wartości 40 000 zł.

Prace konkursowe oceni jury, w skład którego wchodzą Ewa Kuryłowicz – Wydział Architektury PW, APA Kuryłowicz & Associates, Robert Konieczny – architekt, szef biura KWK Promes oraz niezależny ekspert Fundacji Miesa van der Rohe, Piotr Libicki – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Poznania ds. Estetyki Miasta Poznania, Magdalena Łyszczak – Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków w Poznaniu, Maciej Dźwig – Dyrektor Usług Komunalnych w Poznaniu, arch. Anna Rybarczyk – Robak – Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Urzędu Miasta Poznania, Przemysław Powalacz – Prezes Zarządu Geberit Sp. z o.o.

Ponadto w dniach 05-15 czerwca 2017 r. na wybrane prace głosować będą internauci. Praca, która zdobędzie najwięcej głosów otrzyma dodatkowe wyróżnienie i nagrodę pieniężną.

Szczegóły konkursu oraz regulamin znajdują się na stronie: www.konkurskolo.pl