Konkurs o Grand Prix Fundacji im. Franciszki Eibisch 2017

Konkurs Malarski o Grand Prix Fundacji im. Franciszki Eibisch 2017

Fundacja im. Franciszki Eibisch każdego roku przeprowadza przeznaczony dla młodych malarzy konkurs o Grand Prix Fundacji.
Fundacja została powołana zgodnie z wolą prof. Eugeniusza Eibischa, wybitnego malarza kolorysty.

Eugeniusz Eibisch (1896-1987) –  wybitny artysta malarz, współtwórca nurtu koloryzmu w Polsce. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem Jacka Malczewskiego i Wojciecha Weissa. Od 1922 roku przebywał w Paryżu, gdzie tworzył w kręgu Ecole de Paris.

Przyjaźnił się m.in. z Chaimem Soutinem, noblistą Rogerem Martinem du Gardem, którego zainspirował do stworzenia literackiej postaci Serge`a w powieści „Rodzina Thibault”.

Wystawiał w galeriach prezentujących Amadeo Modiglianiego, współpracował ze słynnym marszandem Zborowskim oraz z Galerią Bernheim. Od 1945 był rektorem ASP w Krakowie. W latach 1949-69 prowadził katedrę malarstwa w ASP w Warszawie.

Otrzymał liczne nagrody, m.in. Nagrodę Guggenheima. Jego dzieła znajdują się w Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Narodowym w Poznaniu, Muzeum Narodowym we Wrocławiu, Muzeum Narodowym w Krakowie.
W konkursie Fundacji im. Franciszki Eibisch uczestniczyć mogą absolwenci (do dziesięciu lat po dyplomie studiów magisterskich) oraz studenci polskich uczelni artystycznych z uprawnieniami szkoły wyższej (pierwszy i drugi rok studiów drugiego stopnia).
W konkursie przyznawane jest Grand Prix  (10.000 zł) oraz Wyróżnienia Honorowe.

Uroczyste ogłoszenie wyników nastąpi 3 grudnia 2017  w Warszawie.
Wystawa prac konkursowych odbędzie się w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie. Wybrane prace zostaną zaprezentowane także w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej w Brukseli.

Kandydaci mogą zgłaszać się indywidualnie lub mogą zostać zgłoszeni przez Akademie Sztuk Pięknych i inne uczelnie wyższe kształcące w dziedzinie malarstwa oraz Stowarzyszenia i Zrzeszenia Twórców.

Zgłoszenia do konkursu można przesyłać elektronicznie poprzez formularz na stronie internetowej Fundacji im. Franciszki Eibisch  do dnia 21 października 2017 do godziny 24.00.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.eibisch.pl

Regulamin Konkursu Malarskiego.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: