Konkurs dla młodych architektów i designerów „Porta by me – 4DOORS”

Już po raz czwarty PORTA DRZWI organizuje konkurs PORTA BY ME skierowany do młodych architektów i designerów. Przyjmowanie konkursowych zgłoszeń w edycji „4DOORS” potrwa do 15 stycznia 2018 r.

Konkurs „PORTA BY ME 4 DOORS” skierowany jest do studentów wyższych uczelni o profilu technicznym lub artystycznym oraz absolwentów, którzy ukończyli szkołę w okresie nie dłuższym niż rok.

Zadanie konkursowe

Podczas tej edycji uczestnicy będą mieli za zadanie przygotować projekty dwóch przedmiotów, które funkcjonalnie i estetycznie uzupełnią przestrzeń znajdującą się wokół drzwi. Prace będą oceniane przez jury nie tylko pod względem realizacji przewodniego tematu, ale również w kontekście innowacyjności, funkcjonalności, estetyki, wzornictwa, doboru materiałów, sposobu umiejętnego zaprezentowania produktu oraz możliwości realizacji projektu.

Jury

W jury zasiądą:

• projektant, profesor Marek Owsian – w roli przewodniczącego,
  • architekt Hugon Kowalski,
  • projektant Paweł Grobelny,
  • architekt oraz redaktor magazynu „Architektura” Beata Tylec,
  • projektantka Agata Kulik-Pomorska.

Nagrody

Uczestnicy konkursu, których projekty zajmą miejsce na podium, otrzymają nagrodę finansową:

• 10 tys. zł (I miejsce),
  • 3,5 tys. zł (II miejsce),
  • 1,5 tys. zł (III miejsce).

Zgłoszenia

Przyjmowanie konkursowych zgłoszeń potrwa do 15 stycznia 2018 r.

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.portabyme.pl/